Iedzīvotāji realizē projektu „Silakrogs – Silakrogam”. 22.aprīlī – projekta atklāšanas svētki!

Ar prieku ziņojam, ka gaidam ciemiņus Silakrogā, jo svētdien – 22.aprīlī 13:00 tiek svinīgi atklāts bērnu rotaļu laukums Silakrogā, kas tapis projekta „Silakrogs – Silakrogam” ietvaros.

Pateicoties Silakroga aktīvo iedzīvotāju pūlēm un atbalstam, kā arī sadarbībā ar VAS „Latvijas Hipotēkas un zemes bankas” Klientu klubu „Mēs paši” – ir radies jauns izskats rotaļu laukumam Silakrogā.

Pasākuma atklāšana notiks pie mājām „Priedes”-1 un „Priedes”-2, kur varēsim ievērtēt: jaunas smilšu kastes, soliņus un atkritumu urnas.

Kopā ar mums svinībās būs Zaķumuižas pamatskolas folkloras kopa „Oglīte” un draugi no Zaķumuižas pamatskolas skolēnu pašpārvaldes. Paredzētas radošas aktivitātes, rotaļas un pozitīvas emocijas – laipni aicināti Silakrogā!

Īsumā par projektu, tā tapšanu, idejām, iecerēm un mērķiem:

Aktīvi Silakroga iedzīvotāji, kuri vēlējās pilnveidot, uzlabot vidi, kurā dzīvo un vienlaikus veicināt savstarpējo komunikāciju un saskarsmi ar līdzcilvēkiem, iesaistoties dažādos projektos un aktivitātēs – nolēma pamēģināt un piedalīties Hipotēku bankas klientu kluba „Mēs paši” izsludinātajā konkursā.

27. oktobrī notika projekta apstiprināšana un līguma parakstīšana ar VAS Hipotēku un zemes bankas Klientu klubu „Mēs Paši” pārstāvi, vecāko īpašo klientu darījumu vadītāju: Regīnu Skuju.

Līdz šim esam paši labojuši bērnu spēļu laukuma konstrukcijas, esam paši organizējuši un finansējuši pagalma puķu stādīšanu un betona puķu podu gruntēšanu, apdarināšanu ar oļiem, gliemežvākiem un arī krāsojuši puķu kasti – visos pasākumos iesaistot gan bērnus no pašu un kaimiņu mājām, gan vecākus, gan līdzcilvēkus un draugus – tātad: bija iemesls ticēt turpmākai attīstībai kopīgu ideju īstenošanā.

Pašreiz Silakrogā pie daudzdzīvokļu mājām „Priedes 1” un „Priedes 2” (150 dzīvokļi kopā) pagalmā ir pieejama viena liela koka baļķu smilšu kaste, kura ir novecojusi un tai nav sākotnēji paredzēta pārklājuma-vāka (tas tika veidots pašu spēkiem pārklājums, bet tas nav efektīvs), tādēļ suņi un kaķi bieži savām dabiskām vajadzībām izmanto bērnu smilšu kasti. Esošais pašu veidotais brezenta pārklājs ir smags, neērts un pārāk liels – tādēļ bērni un pat vecāki ne vienmēr to var pārklāt, īpaši, kad bijis lietus.

Aktīvie iedzīvotāji ir atraduši par saprātīgām cenām nelielas Latvijā ražotas priedes koka smilšu kastes, kuras nepieciešams vēl papildus apstrādāt ar linu eļļu un nokrāsot – tās ir jau komplektā ar vākiem, kas mums ir ļoti būtiski gan no higiēnas skatpunkta, gan ērti lietot, jo tās ir nelielas. Soliņi ir nepietiekami un esošie jau nolietojušies. Tie ir ļoti vajadzīgi ikvienam, kurš izmanto spēļu laukumu vai atvedis savas atvases spēlēties. Domājam, ka arī vecāka gadagājuma līdzcilvēki labprāt izmantotu iespēju atpūsties uz soliņiem.

Projekta „Silakrogs – Silakrogam” mērķis ir Silakroga iedzīvotāju dzīves kvalitātes celšana, daudzdzīvokļu māju pagalmā „Priedes 1” un „Priedes 2” sakopjot bērnu laukumu un tā apkārtni – labiekārtojot ar smilšu kastu vākiem, atpūtas soliņiem, atkritumu urnām, iesaistot un informējot līdzcilvēkus, tādējādi veicinot labāku saskarsmi un turpmāku savstarpēju sadarbību.

Projekta laika plāns: projekta uzsākšanas termiņš: 01.11.2011., beigu termiņš: 15.05.2012.

Finansējuma avoti: Hipotēku banka: 285.44 Ls un aktīvo iedzīvotāju pašu ieguldījums: aptuveni 100 Ls.

Iecerētās situācijas īss apraksts:

Sagatavot, sakopt bērnu spēļu laukuma apkārtni un Silezera apkārtni 2011. gada oktobrī. Demontēt bojātās, puvušās bērnu spēļu laukuma detaļas. Iegādāt un uzstādīt videi piemērotus, estētiskus atpūtas solus, atkritumu urnas un bērnu smilšu kastes, kas tiks apstrādāti un izvietoti daudzdzīvokļu māju „Priedes 1” un „Priedes 2” pagalmā – bērnu rotaļu un spēļu laukumā. Projekta realizācijā iesaistīsies vecāki un bērni, arī kaimiņi un citi līdzcilvēki.

Detalizēts projekta darbības plāns un veicamo pasākumu apraksts:

– darba grupas organizēšana un koordinēšana (iesaistot dažādos projekta posmos pieejamos cilvēkresursus, atbalsta grupas);

– projekta saskaņošana ar apsaimniekotāju SIA „Ciemats” un vietas sagatavošana, sakopšana (tīrības mēneša – oktobra ietvaros un arī Silezera apkārtnes sakopšana);

– bērnu iesaistīšana talkošanā un nelielu atrakciju organizēšana: krāsošana, līmēšana, veidošana brīvā dabā (ja būs labvēlīgs laiks, jo mums nav iekštelpu kur pasākumus organizēt telpās);

– koka soliņu, bērnu smilšu kastu, atkritumu urnu, linu eļļas, krāsu pasūtīšana un transporta organizēšana;

– apmaksas veikšana par pasūtījumu un pasūtījuma nogādāšana tā tālākai apstrādei apsaimniekotāja SIA „Ciemats” telpās – mājas pagrabā;

– koka detaļu apstrāde ar aizsarglīdzekļiem, žūšanas process (ilgst vairākus mēnešus);

– uzstādīšana, apstādījumu veidošana.

Aktivitātes, ko plānots veikt pašu spēkiem:

–                      sakopt un sagatavot darba laukumu un apkārtni;

–                      iegādāties linu eļļu;

–                      iegādāties krāsas;

–                      apstrādāt koka detaļas;

–                      nokrāsot koka detaļas (bērnu smilšu kastes);

–                      reklamēt un popularizēt iespēju uzlabot vidi pašiem un veicināt sadarbību ar līdzcilvēkiem, savstarpēju komunikāciju;

–                      fiksēt ar fotokameru un video radošo procesu un rezultātus;

–                      veidot rakstiskus sižetus par notiekošo un dalīties ar tiem;

–                      iedvesmot līdzcilvēkus līdzīgām aktivitātēm un turpināt piesaistīt aktīvus līdzcilvēkus, bērnus dažādiem projektiem, aktivitātēm.

Plānotās dzīves kvalitātes izmaiņas Silakrogā pēc projekta realizācijas:

– bērniem būs kvalitatīvs smilšu rotaļu laukums ar pārsegiem, kas atrisinās līdzšinējo problēmu ar kaķu un suņu piesārņojumiem;

– māmiņām un vecmāmiņām un vecāka gada gājuma cilvēkiem būs iespēja atpūsties uz soliņiem brīvā dabā kopā ar ģimeni;

– pozitīvs piemērs līdzcilvēkiem – savas vides sakopšanā, uzlabošanā un iespēja turpmāk vairāk sadarboties, būt kopā;

– pieredze ideju un projektu īstenošanā;

– pieredze sadarbībā ar līdzcilvēkiem un dažādām valsts un nevalstiskām organizācijām;

–          viela pārdomām, lai kaldinātu nākamos projektus un risinātu iedzīvotājiem būtiskus jautājumus;

–          – patiess prieks par padarīto un iespēju būt kopā pilnveidojot vidi.

Kristīne Ozoliņa,

projekta „Silakrogs – Silakrogam” vadītāja

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: