Ekskursija uz Līgatni.

ligatne1

 

Ne velti runā, ka tikai tie, kas prot labi strādāt, prot arī labi atpūsties…Un atpūsties, jādomā, mēs protam – kā patīkams atslodzes brīdis tapa biedrības „Cits Silakrogs” organizēta ekskursija uz Līgatni 14. septembrī.

 

Gribējām, lai šī sestdienas diena būtu atpūta gan lieliem, gan maziem, tāpēc tika aicināti pievienoties gan pensionāri, gan ģimenes ar bērniem. Un tā, pateicoties Sarmītes Gailītes organizatores talantam un Ropažu novada pašvaldības laipni atvēlētajam autobusam, dodamies ceļā. Mūsu ir krietns pulciņš un nozīmīga daļa ir čalojošu un mūždien kustīgu bērnu.

ligatne2

ligatne3

 

Līgatne – unikāla papīrfabrikai celta pilsētiņa Gaujas smilšakmens klinšu ieskautā ielejā. Interesantas strādnieku rindu mājas, gleznaini senlejas skati un 200 gadu veca papīrfabrika. Labi saglabājušies fabrikas korpusi, autentiskas papīra ražošanas iekārtas, nepārtraukts darba process un augsta papīra kvalitāte – visam tam mēs bijām liecinieki.

Vēlāk vienkoču parks ar interesantajām koka skulptūrām un  noslēpumaino parku. Tas ļoti patika mūsu bērniem, viņi varēja tur izskraidīties uz nebēdu.

Un kur vēl koka karošu darbnīca, prāmis pār Gauju, Kūķu klintis un, protams, daudzās alas smilšakmens iežos.

Un pāri visam – zelta rudens Gaujas senlejā.

ligatne4

 

 

 

Interesanta un saturīga ekskursija, lieliski pavadīts laiks svaigā gaisā ar ģimeni un draugiem, vēlreiz apskatīta un izstaigāta mūsu mazā Latvija, kuru tobrīd bija atnācis apgleznot rudens.

 

Ineta Rošāne,

biedrība „Cits Silakrogs”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: