Silakrogā kaimiņi jau trešo gadu svin Meteņus un aicina uz svētkiem tuvākus un tālākus viesu

Svētdien, 9. februārī Ropažu novada ciemā Silakrogs aicina jau trešo gadu sagaidīt Meteņus. Šogad pasākums tiek organizēts vēl plašāk un ciemos tiek gaidīti tuvāki un tālāki maskās tērpušies pavasara svētku sagaidītāji. Šī būs lieliska iespēja uzzināt ko jaunu par Meteņiem gan no latviešu ticējumiem un tautasdziesmām, gan arī no citu tautu un kultūru pavasara sagaidīšanas tradīcijām.

Svētku svinības sāksies 12:00 Silakroga centrā, pie «Priedes 4» mājas (pretim autobusu pieturai). Pulcēsimies iepriekš sagatavotās meteņu maskās, līdzi ņemot groziņus ar Meteņdienas gardumiem.

Meteņos viemēr jāvalda jautrībai, masku gājieniem, dziesmu, deju un daždažādu sacensību un derību priekam, par ko parūpēsies novada folkloras kopa «Oglīte». Svētku saimniece viesus cienās ar pīrāgiem, ja tie gana lustīgi dziedās dziesmas un ies rotaļās.

Pēc kārtīgas iesildīšanās un aprašanas ar savām maskām, visi kopā dosimies jautrā Meteņa masku gājienā caur Silakrogu virzienā uz ciema teritorijā esošo Silezeru. Pa ceļam gan būs uzdevums ne vien būt gana skaļiem un krāšņiem, būs arī jāķer Meteņa laimes poga.

Silezerā, vietā, kur vasarā ir peldvieta, kopīgi kursim guni, baudīsim karstu zāļu tēju, svētku īpašo ēdienu — zīdeni —, draugu sagādātos gardumus un cepsim pankūkas.

Uz ezera ledus griezīsim Meteņa bērnus grieztavās, dedzināsim salmu lelli un jokosim, spēlēsim spēles, minēsim mīklas.

Turpat pie Silezera tiks apbalvoti čaklākie mīklu minētāji, jestrākie dancotāji un skaistākās maskas.

Par savām maskām silakrodzinieki jau tika padomājuši iepriekš, 1. februārī organizētajā meteņu masku meistarklasē Ievas Meijeres vadībā. Tiem, kas meistarklasi palaida garām, vēl ir iespēja gan ar meteņu tradīcijām, gan ar masku veidošanu iepazīties pasākuma mājaslapā http://silakrogs.lv/pasakumi/meteni2014/

Ropažu novada pašvaldība parūpēsies arī par nokļūšanu uz pasākumu no kaimiņu ciemiem. To jāpiesaka, līdz 8. februārim zvanot pa tālruni 26321225 Mārītei Ruzei no Ropažu Kultūras un izglītības centra.

Pasākumu 2014. gadā organizē biedrība «Cits Silakrogs» kopā ar Silakroga iedzīvotājiem. Atbalsta kaimiņi un draugi, atpūtas kompleksa «Sauleskalns» saimnieki Ieva un Jānis Meijeri, Mirdza Ragele, biedrība «Ropažu laiks», multifunkcionālais centrs «Silakrogs», SIA «Ciemats», Ropažu kultūras un izglītības centrs.

Silakrogs ir ciems Pierīgā, Ropažu novadā. Silakrogs ir izvietojies meža vidū austrumos no Rīgas apvedceļa A4, uz dienvidiem no Lielās Juglas upes, 15 km attālumā no novada centra Ropažiem un 22 km no Rīgas centra. Ciemata teritoriju veido izteikts reljefs, kulišu skati, kurus veido liels koku daudzums, plaši, atvērti skati ezera virzienā. Apdzīvotā vieta izveidojusies pēckara gados kā Padomju armijas militārā pilsētiņa, bet pirmās ēkas ciema teritorijā ir uzbūvētas jau 1968. gadā. Ciema dienvidrietumu nomalē atrodas Silezers. Silakrogā lielākā daļa dzīvojamās apbūves ir 4 līdz 5 stāvu paneļu dzīvojamās mājas, darbojas vairāki rūpniecības uzņēmumi un veikali. Ciema teritorijā atrodas arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas grāmatu krātuve.

 

Papildus informācija

Kristīne Ozoliņa, biedrība «Cits Silakrogs»

26442561, kristine2306@inbox.lv

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: