Bērnu laukumiņa atklāšanas svētki Silakrogā!

2014.gada 31. maijā  Ropažu novadā – Silakrogā – daudzdzīvokļu ēku Priedes -7 un Liedagi pagalmā tika atklāts bērnu rotaļu laukumiņš. Maziem Silakroga iedzīvotājiem šī dienas pēcpusdiena noteikti bija citādāka nekā parasti, jo vairāk nevajadzēja uzdot jautājumu: „Vai šodien jau drīkstēs iet jaunajā laukumiņā, vai šodien jau atklās?” Rotaļu laukums, kura tapšanas darbiem gandrīz nedēļu sekoja līdzi visi mazie ķipari, kas laukumiņa atklāšanas dienu gaidīja ar lielu pacietību, nu bija gatavs!

Bērnu rotaļu laukuma projekts tapis kā biedrības „Cits Silakrogs” iniciatīva un tika īstenots par ELFLA līdzekļiem pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros un arī ar Ropažu novada pašvaldības atbalstu ar līdzfinansējumu. Projekta izmaksas: EUR 6983,13 Bērnu laukumiņu uzstādīja uzņēmums SIA „Jūrmalas Mežaparki”. Projekta autore: Sarmīte Gailīte.

Uz rotaļu laukumiņa svinīgo atklāšanu bija pulcējušies vairāk kā 100 cilvēki – bērni, vecāki, vecvecāki, pašvaldības pārstāvji, biedrības „Cits Silakrogs” pārstāvji, policijas darbinieki. Uzrunājot klātesošos, biedrības „Cits Silakrogs” valdes priekšsēdsētāja, Kristīne Ozoliņa, izteica prieku un gandarījumu, ka dāvinātais rotaļu laukums sniegs daudz pozitīvu emociju. Ropažu novada pašvaldības vadītājs, Zigurds Blauakungs, savā uzrunā pauda patiesu prieku, ka novadā ir uzņēmīgi cilvēki, kas rada prieku arī mazajiem novadniekiem, pasniedzot K. Ozoliņai un S.Gailītei skaistu dzeltenu rožu pušķi. Ropažu novada pašvaldības policijas pārstāvji bērnus iepazīstināja ar drošības pasākumiem gadījumos, ja kāds ļaunprātīgi izmanto laukumu, kā arī to, kā tādos gadījumos jārīkojas.

Bērni kopīgi deva mutisku solījumu, pēc tam parakstoties ar saviem vārdiem, ka saudzēs un  rūpēsies par jauno bērnu laukumiņu.

Un tad beidzot arī ilgi gaidītais brīdis, kad svinīgi tiek pārgriezta atklāšanas lenta. Lentu grieza visi bērni, kuri izteica vēlēšanos to darīt un sev par piemiņu paturēja lentas gabaliņu.

Novada iedzīvotāji – gan lieli, gan mazi, kuri bija sapulcējušies uz laukumiņa atklāšanas pasākumu, sadevās rokās un sirsnīgi vienojās kopīgā dziesmā – nodziedot tautas dziesmu – „Pie dieviņa gari galdi”.

Pasākumu atbalstīja četri privāti uzņēmumi, kuri bērniem un citiem pasākuma apmeklētājiem bija sagādājuši cienastu un zīmēšanai materiālus. SIA PERGALE dāvāja bērniem piena šokolādi ar lazdu riekstiem (šokolādi bērni ēda uz nebēdu – cienājoties paši un cienājot citus). SIA FAZER bērniem bija sarūpējuši vairāku škirņu graudu maizi un Latvijā vismīlētāko maizi – „Mākoņmaizi”. Bija arī uzņēmuma FAZER ražotie saldumi – sūkājamās konfektes uz kociņa sirsniņas veidā, kā arī  ļoti gardās gumijotās konfektes „Angry bird”. FAZER maizīte tika ēsta ar gardiem zemeņu un aveņu ievārījumiem, par kurām bija parūpējusies Emīla un Matīsa mamma Dana. SIA MORVIN dāvāja bērniem gardo Karalisko doktordesu, karbonādi, vistas girosu. Šie gaļas izstrādājumi tika servēti uz Fazer maizītēm. Liels paldies Keitas tētim Artūram par maizīšu servēšanu. Uzņēmuma MORVIN ražotne atrodas Silakroga ciematiņā, kas daudziem iedzīvotājiem bija jaunums.

Pasākuma gaitā tika organizēta viktorīna par šiem uzņēmumiem, visi pareizo atbilžu dalībnieki tika pie balvām, PERGALE šokolādes, dažādu šķirņu maizēm no FAZER.

Bērni piedalījās zīmēšanas konkursā par tēmu ‘’Es un manas mājas’’ par godu Silakroga ciemata 20 gadu jubilejai. Par papīru zīmēšanas konkursam gādāja papīra iepakojumu ražojošs uzņēmums SIA “Different Package”. Biedrība “Cits Silakrogs” pasākumam sniedza dažādas, otas, krāsas, krītiņus, vadīja rotaļas. Savos zīmējumos bērni pauda emocijas un vēlmes, prieku par pasākumu, par to – ka mīl Silakrogu un viņiem te patīk, par to – cik svarīgi ir draugi un sirsnīgas, draudzīgas attiecības. Pasākuma noslēgumā visi jaunie mākslinieki tika apbalvoti ar atzinības rakstiem!

Zīmējumi ir ļoti dažādi – jo dažādi esam mēs un ar to tie ir tik ļoti interesanti,  tādēļ biedrība “Cits Silakrogs” – sadarbībā ar Silakroga dienas centru, veidos bērnu zīmējumu izstādi, kur būs iespēja iepazīt un priecāties par zīmējumos ietverto laimi, prieku, draudzību un vēl to, ko pamanam tikai vēlāk. Esiet laipni aicināti ciemos!

Ir iecere Silakrogam veltītos bērnu zīmējumus darīt pieejamus un apskatāmus arī elektroniskā formātā biedrības “Cits Silakrogs” blogā https://citssilakrogslv.wordpress.com/ un www.silakrogs.lv mājaslapā un citviet,  lai tie sniedz iedvesmu nākošām labām domām un darbiem!

Bērni piedalījās un gāja dažādās rotaļās: “Ādamam bij’ 7 dēl’i” un citās, kā arī varēja izlocīt kājas ne tikai jaunajā bērnu laukumiņā, bet arī piedalotes bērnu diskotēkā ‘’Vasara ir klāt’’.

Paldies novadam par biedrības “Cits Silakrogs” rīcībā nodotiem darbarīkiem, kas noder gan talkās, gan jaunā laukumiņa sagatavošanas un sakopšanas darbos.

Paldies, Ropažu novada kultūras un izglītības centram par atbalstu, nodrošinot mūzikas atskaņošanu un nojumi, kur bērni varēja paslēpties no tiešās saules iedarbības.

Paldies SIA Ciemats un SIA Vilkme par smiltīm bērnu laukumam un jaunajai smilšu kastei.

Paldies Silakroga dienas centram par galdiem, krēsliem un elektrības pieslēguma nodrošināšanu pasākuma norises laikā.

Lielu paldies vēlos pateikt visiem, kuri palīdzēja šī projekta realizācijā!

Paldies Beatrises un Elizabetes mammai Evijai par pasākuma pieteikšanu. Paldies Patrīcijas un Maksima mammai Gerdai par papildus galdiem un ziepju burbuļu atrakciju.

Tomēr vislielākais paldies – bērniem, kuri nesavtīgi sniedza savu atbalstu un palīdzību (Matīsam, Emīlam, Rodrigo, Keitai, Odrijai, Kerijai, Beatrisei, Samantai, Robertam, Ellai, Elmai, Annijai).

Sirsnīgs paldies meitenei, kura ierosināja spēli –

“Saliedēšanas spēle Silakrogam!”.
Spēles norise: sadodas visi – lieli un mazi – rokās, un pirmais sāk..–> nododot rokasspiedienu nākamam un tā – viss cilvēku kopums.. līdz pēdējam un – tiek uzņemts laiks.. šoreiz tā bija 1:00 – viena minūte!!! J

Mīlestības un uzmanības dāvināšana mūsu novada mazajiem iedzīvotājiem, kas rada viņos sajūsmu un gaviles, raisa mūsos prieku, pozitīvas emocijas un jaunas kreatīvas idejas arī turpmākajos projektos.

Sarmīte Gailīte

Kristīne Ozoliņa

biedrība Cits Silakrogs

MAZS-caurspidigs-cits-silakrogs-logo

untitled

untitled1

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: