Tikšanās ar Dziesmusvētku vecīti trešajā adventē Rūķu zemē – Monistē, Igaunijā!

Laikā, kad pilsētas tērpjas Ziemassvētku rotās, Pierīgas ciematiņos –  Silakroga un Kadagas ciematiņa iedzīvotājos valda svētku noskaņa, rosība un jautra čaloņa, jo biedrība „Cits Silakrogs” no Ropažu novada pulcināja kopā ģimenes, kaimiņus, draugus, kolēģus, lai kopīgi pavadītu  vienu no gada visskaistākajām dienām, proti, doties ekskursijā Ziemassvētku priekšvakarā uz Igauniju – Monistes ciemu, kas ievizina ar sniega kamanām Ziemassvētku noskaņās, ieskandina dzīvesprieku un svētku sajūtu.

Divu lielu Latvijas novadu kaimiņi – Ropažu novads, Ādažu novads, neizpalika arī Stopiņu novads, Ogres novads, Siguldas novads – to iedzīvotāji, kopā mēs bijām 69 ar skaistu un dzīvespriecīgu noskaņu apveltītas ģimenes ar savām atvasēm un kaimiņi, kuri devās 14. decembrī ekskursijā uz Rūķu zemi!

Agrā rītā ekskursantus gaidīja autobuss Ecolines, kas piedāvāja visiem brīnišķīgu komfortu – mūs sveica smaidīgs, labestīgs autobusa šoferis, autobusa ekstras:  filmas, spēles, mūzika, internets un biedrības „Cits Silakrogs” pārstāvju gatavotās gardās tējas bērniem un kafija ar pienu pieaugušajiem, kā arī mazo ceļotāju vēlmes piepildījās: cienastā saņemot cepumus vai karstu šokolādes dzērienu, konfektes.

Ierodoties Igaunijā, Monistes ciemā mūs sagaidīja patiešām Liels Rūķis, kurš mūs instruēja par pasākuma norisi. Tā kā pasākums notika igauņu – krievu valodā, mums bija vajadzīgs īpašs vēstnesis, kurš mazākajiem ekskursantiem pastāstītu pasākuma gaitu latviešu valodā – protams, tāds mums atradās, tas bija aktīvais Kadagas iedzīvotājs – Ģirts Savins, kurš interesanti, atraktīvi, ar patiesu rūķa mīmiku un attieksmi, mūsu mazajiem ekskursantiem un, es teikšu, ne tikai viņiem, arī mūs, pieaugušos, aizvadīja līdz smiekliem un asarām par pasākuma procesu un to viņš darīja no visas sirds un no malas šķita, ka viņš ir pat atraktīvāks par pašu Rūķi, kas sniedza priekšnesumu! Tā  mūsu pārsteigumi kopā ar Ģirtu Savinu varēja sākties –  mēs kopā veidojām Dziesmu Svētkus: bija dziesmu un deju mēģinājumi, bija spilvenu cīņas, bija svētku gājiens, tika aizdegta Dziesmu Svētku uguns, dziedājām un dejojām! Visas programmas garumā mums visapkārt darbojās un mums gan palīdzēja, gan traucēja vēl daudzi dažādi brīnumi – rūķu izskatā! Estrādē mūs sagaidīja Dziesmu Svētku vecītis jeb Ziemassvētku vecītis, kur mēs kopīgi nodziedājām iemācītās dziesmas un nodejojām dejas un katrs no mums gan liels, gan mazs saņēma Ziemassvētku saldumus. Izskaņā mūsu vēderus sildīja Rūķu īpašā tēja un piparkūku maizīte, kura bija patiesi garda un kusa uz mēles…

Mēs devāmies tālāk uz Lielo Munameģi, kurš ir Baltijā augstākais kalns. Tā augstums ir 318 m virs jūras līmeņa. No Lielā Munameģa skatu torņa 50 km rādiusā veras lielisks skats uz Igaunijas dabu. Mūs sagaidīja tikko uzkritis sniegs un sals, kurš mums apgrūtināja nokļūt līdz Lielajam Munameģim, jo celiņš pamatīgi slīdēja, pūta īsts ziemeļu vējš – tas mūs patīkami pārsteidza nesagatavotus! Klupdami un krisdami, tomēr bez traumām – nokļuvām skatu tornī. Vērojām no 318 m augstuma gan Igaunijas, gan Latvijas āres. Ar sārtiem vaigiem un nosalušiem deguniem – bezgala laimīgi – atgriezāmies lieliskajā autobusā, kurš mūs tālāk vizināja uz Latviju.

Tur, skaistā Ziemassvētku noskaņu ieskautā viesu mājā, ‘’Kalnarušķi’, Apē, mūs visus gaidīja čaklās pavārītes, kuras bija sarūpējušas jo gardas pusdienas, kas bija patīkama ekskursijas sastāvdaļa. Ar pilniem vēderiem un pozitīviem iespaidiem dodamies mājup.

IMG_7389 IMG_7396

IMG_7416

IMG_7426

 

IMG_7405

IMG_7453

Pēc ceļojumiem bieži secinam, ka kopīgi pavadītais laiks tikai tuvina mūs: jo mēs vairāk iepazīstam, satuvināmies, ieraugām citā gaismā savus tuviniekus, bērnus, kaimiņus, draugus, darba biedrus, kas rada vēlēšanos atkal būt kopā un piedzīvot ko jaunu kopā esot!

Vēlam, lai apņemšanās, saņemšanās un griba būt laimīgam ir katra iedzīvotāja moto, ne tikai Ropažu novadā bet arī citos novados un lai veselība, možs un radošs gars jaunajā 2015.gadā ir kopā ar ikvienu gan domās, gan darbos!

Biedrība „Cits Silakrogs” – ar skatu nākotnē,

mazs-cits-silakrogs-logo

Sarmīte Gailīte

Kristīne Ozoliņa

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: