Jaunieši sajūsmināti par Nila Jansona viesošanos Silakrogā

2015. gada 17. aprīļa vakars Silakrogā izvērtās jauniešiem kā gaidīšanas svētki. Jaunieši no Silakroga, Zaķumuižas, Ropažiem un pat no Jelgavas puses pulcējās pie Silakroga multifunkcionālā centra agrāk kā ierasts, lai sagaidītu ciemos skrituļotāju, Nilu Jansonu. Nils Jansons tika aicināts viesos Silakrogā, jo jauniešu sarunu cikla “Uzdrīksties” pirmajā pasākumā jaunieši aptaujas veidlapā, kā vienu no nākamajiem viesiem bija nominējuši tieši viņu. Un piektdienas vakarā viņš patiesi ierodas Silakroga ciematiņā, lai tiktos ar jauniešiem, lai viņus iedvesmotu ne tikai nodarboties ar sportu, bet arī paskatīties nākotnē no cita skata punkta. Nils neformālā gaisotnē ar jauniešiem pie zāļu tējas krūzes ar cepumiem, āboliem pastāstīja par savas dzīves biogrāfiju – ģimeni, skolu, sportu, sacensībām, meitenēm, brīvo laiku… Varēja redzēt, ka jaunieši baudīja viņa klātbūtni. Klausījās, ieklausījās…. bija, kas uzdeva jautājumus klātienē, un tiem, kam drosmes pietrūka, varēja jautājumus rakstīt anonīmi. Jautājumu uzdošana un atbilžu sniegšana bija ļoti labs komunikācijas avots starp jauniešiem un Nilu.

Šajā tikšanās reizē bija pulcējušās arī jaunās “dāmītes” no Silakroga, kuras tikai tagad sāk skrituļot. Viņām apgūstami paši pamati, un viss vēl priekšā. “Galvenais – tā turpināt un viss izdosies!” – pauda Nils Jansons. Viņš ļoti novērtēja, ka uz tikšanos bija atnākuši arī mazākie apmeklētāji. Mazās meitenes bija arī tās, kuras Nilam uzdeva interesantākos jautājumus, kas raisīja smaidu visiem apmeklētājiem. Tas radīja pasākumam vienkāršību, omulību, dzīves prieku, atvērtību…

Viens no jautājumiem izskanēja – par skeitparka ierīkošanu Silakrogā. Jā, mazliet finansējums ir vajadzīgs, lai to kvalitatīvi ierīkotu ilgtermiņā, bet paša parka uzturēšana ir jauniešu rokās. Jaunieši izteica gatavību līdzdarboties, ja tas tiktu realizēts Silakrogā. Tas priecē, ka no jauniešiem nāk šāda iniciatīva, jo tas nozīmē, ka viņiem ir būtiski un nozīmīgi – kā pavadīt savu brīvo laiku.

Nils Jansons uz tikšanos bija ieradies ar skrituļslidām, tas nozīmēja, ka viņš parādīs mūsu novada jauniešiem arī kādus paraugdemonstrējumus. Sacīts – darīts: Nils Jansons pats izdomāja trikus, ar ko priecēt jauniešus. Ar aplausiem tika pavadīti viņa veiktie triki. Viņa atraktivitātei piebiedrojās Ervīns Egliens, kurš arī bija paņēmis uz tikšanās reizi līdzi savas skrituļslidas, kā arī viena maza “dāmīte” – Keita arī bija uzvilkusi ielu skrituļslidas, lai varētu parādīt savas prasmes un iemaņas Nila Jansona sabiedrībā. Teikšu godīgi, Ervīns Egliens no Nila Jansona neatpalika ne par mata tiesu, ar savu mērķtiecību, neatlaidību, noslēpumainību rādīja trikus par kuriem arī aplaudēja pats skrituļošanas meistars.

Tā kā Silakrogā īsti piemērota vieta, kur ar skrituļslidām varētu veikt paraugdemonstrējumus nav pieejama, tad tika nolemts, ka dodamies,uz Ulbrokā esošo publiski pieejamo skeitparku, lai Nils Jansons varētu parādīt paraugdemonstrējumus.

Jau ap plkst 21:00 visi ierodamies Ulbrokas skeitparkā. Diemžēl Ulbrokas skeitparks nav tik labā stāvoklī kā bijām iedomājušies. Tomēr Nils Jansons un Ervīns Egliens parādīja mums satriecošus trikus. Visi veiktie triki tika pavadīti ar sajūsminātiem aplausiem. Arī mazā skituļotāja Keita pirmo reizi nobrauca ar skituļslidām no estakādēm, nopelnīja paša Nila Jansona aplausus – “tā vajag arī sākt!” – piebilda Nils, vajag mīlēt visu ko tu dari, tad viss izdosies! Mazā Keita bija sajūsmā un vēlējās atkārtot apgūto vēl un vēl…

Atrodoties Ulbrokas skeitparkā, mums piebiedrojās jaunieši, kuri savām acīm neticēja, ka uz skeitparku ir ieradies viņu elks – Nils Jansons. Tā nu sanāca, ka sarunu cikls “Uzdrīksties” tika realizēts divos novados – Ropažu novadā un Stopiņu novadā, kur jaunieši varēja tikties ar interesantu personību neformālā gaisotnē.

Pasākums noslēdzās ar jautājumiem, kad būs nākamais? Tas priecē, ka jauniešiem patīk, un viņi novērtē mūsu iniciatīvu pasākumu organizēšanā. Esmu par to, ka jaunieši paši veido šādus pasākumus, bet mēs – pieaugušie, esam klāt – atbalstot, ka uz mums var paļauties. Ja viss iet roku rokā, tad arī viss izdodas.

Nils Jansons katram jaunietim izsniedza autogrāfu uz A4 afišas. Jaunieši jau tajā pašā dienā dalījās sajūsmas izpausmēs sociālajos tīklos par šo pasākumu un tikšanos.

Sirsnīgs paldies Nilam Jansonam, ka atrada laiku un iespēju tikties ar Silakroga jauniešiem. Gaidam ciemos uz Silakroga skeitparka atklāšanu. Ceru, ka tāds būs.

Paldies Rebekai Apinei par otrā sarunu cikla “Uzdrīksties” pasākuma līdzdalību organizēšanā.

Paldies Kristīnei Ozoliņai par tēju, cepumiem, āboliem, kas radīja omulību pasākuma gaisotnē.

Pateicamies par atbalstu Silakroga Dienas centra vadītājai Daigai Jokstei un administratorei, Austrai Bižkovskai.

‘’Cilvēkam, kurš zina, kurp viņš iet, pasaule pati paver ceļu’’.

Lai mums visiem izdodas nodomi, par kuriem mēs sapņojam, ja ir rīcība, tad vienmēr būs rezultāts! Lai veicas!

Esmu šobrīd par skeitparku Silakrogā. Uz tikšanos jau nākošajā sarunu cikla “Uzdrīksties” pasākumā!

Biedrības “Cits Silakrogs” vārdā

Sarmīte Gailīte

MAZS-caurspidigs-cits-silakrogs-logo (1)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: