DIVU DIENU EKSKURSIJA UZ LATGALI

ekskursija.jpg

 CITSSilkakrogs aicina novadniekus pieteikties ekskursijai uz Latgali 21.septembrī

Latgale ir vieta, kas pārsteidz un  savaldzina. Tikai šeit varēsiet redzēt kā top stikls, kļūt par miniatūrkaraļvalsts valdnieku, pabūt izstādē pasaule ar metālu, baudīt sarunu par maizi, apmeklēt kalnu, uz kura atrodas vairāku konfesiju baznīcas, saruna ar Dievmāti Aglonas bazilikā, veldzēt slāpes svētavotā, apciemot mistisku ezeru, kuram zvēri iet ar līkumu, izgaršot aveņu vīnu, nogaršot Latvijas ‘’macarellu’’, baudīt vakariņas   Latgaliešu mūzikas plīvurā.

Sīkāka info par ekskursiju:

1.diena 

Pirmā pietura Kafijas pauze ar iespēju iegādāties SIA „Liepkalni” maiznīcas cepto maizi, bulciņas, cepumus un citus gardumus.

 

Otrā pietura Līvānu stikla muzejs – iepazīstina ar Līvānu stikla fabrikas vēsturi, izskaidro stikla trauku ražošanas tehnoloģiju un sniedz iespēju aplūkot vairākus tūkstošus fabrikā tapušu stikla izstrādājumu.

 

Trešā pietura Piestājam Preiļos, lai apmeklētu Leļļu muzeju, miniatūro karaļvalsti. Muzeja saimniece Preiļu māksliniece Jeļena gada laikā rada ap 150 leļļu. Tie ir oriģināldarbi, kurus meistare īsteno saviem spēkiem. Lelles ir izvietotas, dažādos, arī krievu un venēciešu interjeros, katrai ir savs stāsts. Iespēja pašiem pārģērbties par lellēm.
Ceturtā pietura Apmeklēsim unikālu tūrisma objektu – Metāla mākslas galeriju “Nester Custom”. Moto & Metal NESTER CUSTOM galerija ir  Nesterjuku ģimenes un viņu komandas kopdarba rezultāts. Galerijas izstāžu zālēs ir eksponēti restaurēti vai pilnībā no jauna uzbūvēti motocikli un no vecu motociklu un automašīnu detaļām veidotas skulptūras un interjera priekšmeti. Industriālā dizaina galerijas interjeru izveidoja radošā komanda no “NESTER CUSTOM visual service”.Plašāka informācija par muzeju atrodama:

https://www.nester-custom.com/?lang=lv

Piektā pietura Aglonas maizes muzejs – krāsains stāsts par maizes tapšanu. Garšosim rudzu maizi un zāļu tēju māla krūzēs, izmēģināsim rokas dzirnas. Sekos iespēja iegādāties Aglonas maizīti. Apmeklētājus gaida saimniece latgalietes tērpā ar tautas dziesmām un latgalīšu volūdu.

Sestā pietura Apmeklēsim Latgales dabas lieguma vērtību – unikālo Čertoka ezeru, saukts arī Valnezers, Velnezers, un apkārtnes ainavu. Ezers veidojies sufozijas piltuvveida ieplakā. Tam raksturīga 17 m dziļa piltuvveida ezerdobe. Ezera ūdenī nav liela ūdensaugu un ūdensdzīvnieku daudzveidība.

Septītā pietura Nakstsmītne atpūtas kompleksā ‘’Aglonas Alpoi’’. Izmitināšana 4 – vietīgos namiņos. Vakariņas. Latgaliešu dzīvā mūzika. www.aglonasalpi.lv

 

2.diena

Pirmā pietura Pēc brokastīm, apskatām diženo Aglonas baziliku. Dominikāņu tēvu celtā barokālā bazilika ir viena no pazīstamākām svētvietām pasaulē, tā ir Latvijas kristiešu centrs un ikgadējo krusta gājienu mērķis. Bazilika glabā dārgumu – Brīnumdarītājas Dievmātes svētgleznu, kurai ticīgā tauta pateicībā veltī votīvos dāvinājumus. Iekštelpu rotā marmora celtnes detaļas rokoko stilā. Arī bazilikas ērģelēm ir vairāk nekā divsimt gadu. Gida – priestera – stāstījums. Svētavots.

Otrā pietura Apmeklējam Kristus karaļa kalnu. Aglonas ezera krastā divdesmit hektāru platībā Dieva godam radīts skulptūru parks, kas iesaukts par Kristus Karaļa kalnu. Karaļa kalnā ir izveidots dekoratīvo stādu dārzs no desmitiem augu veidu un tautas tēlnieka Delpera grieztās koka skulptūras – Eņģelis, Kristus un citas. Skaisti tiltiņi, Noasa šķirsts un skats pāri ezeram uz Aglonas baziliku. Iespējams, tepat apglabāts leišu karalis Mindaugs.

Trešā pietura Apmeklējam Vīna un marmelādes ražotni ‘’Vīna pagrabi’’, pastaiga pa brīnišķīgu dārzu, kurā katram nostūrim ir savs unikāls stāsts, saimnieces iepazīstinās ar to, kā top vīns, un kā veidot savu zīmolu, degustāciju, kur tiks piedāvāti trīs vīnu veidi – vīnogu, aveņu un upeņu, gatavās produkcijas iegāde.

 Ceturtā pietura degustācija Preiļu siera “Čedars” saldējumam! Piedāvājumā ietilpst siera ‘’Čedars” saldējuma un 3 veidu siera “Čedars” degustācija, kafija, kakao vai kāds cits bezalkoholisks dzēriens un stāstījums par to, kāpēc Preiļi ir siera galvaspilsēta, par sieru “Čedars”. www.pampukas.lv

Piektā pietura Bioloģiskā z/s “Juri” aicina nobaudīt, redzēt, kā top un iegādāties īstu Latgales mājas sieru, ko slavē pat Mārtiņš Rītiņš!

 
Braucam ar komfortablu autobusu no Silakroga 21. septembrī plkst. 06:45, atgriešanās 22. septembrī aptuveni 20:00.

 

Pieteikties ekskursijai līdz 16. septembrim. E-pasts: Citssilakrogs@inbox.lv, Tālrunis: 29612810- Anita, 28440708- pēc 17:00 Sarmīte.

 

Dalības maksa pieaugušajiem: 75 EUR., senioriem 68 EUR, skolēniem 50 EUR,  Dalības maskā iekļauti visi apskates objekti, vakariņas, autobusa izmaksas.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: