NOMETNE “Aktīvs Jaunietis Lielās Juglas Krastos”

Nometnei ‘’Aktīvs jaunietis Lielās Juglas krastos’’ 5. gadu jubileja

 Zaķumuižā un tās apkārtnē no š.g. 29. jūlija līdz 2. augustam norisinājās aizraujoša nometne ‘’Aktīvs jaunietis Lielās Juglas krastos’’, kurā piedalījās 50 Ropažu un 9 citu novadu jaunieši. Nometne Ropažu novadā tiek organizēta jau piekto gadu. Nometne tika īstenota ar Ropažu novada pašvaldības līdzfinansējumu bērnu un jauniešu nometņu projektu konkursa ietvaros.

Nometnes ‘’Aktīvs jaunietis Lielās Juglas krastos’’ mērķis  ir un būs ne vien radīt atpūtas un izklaides iespējas piecu dienu garumā, bet arī mācīt    jauniešiem iespējas izdzīvot dabā dažādās situācijās ar minimālu ekipējuma daudzumu, prast  iegūtās zināšanas  pielietot praksē, prast sadarboties ar vienaudžiem, nonākt pie vērtībām un atziņās, kas būs noderīgas atpūtā pie dabas, pārgājienos, aktīvā tūrisma un piedzīvojumu sacensībās, kā arī dažādās krīzes situācijās.

Nometnes dienās dalībnieki tikās ar cilvēkiem, kuri dalījās ar savu dzīves pieredzi un pieļautām kļūdām, tikšanās mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar reālām personām, kuri šobrīd ir invalīdi uz mūžu, bet viņu stāsts un pieredze, iespējams atturēs kādu no pārsteidzīga soļa, kā arī, iepazīstot viņu ikdienu, nonākt pie secinājumu, ka dzīvē viss ir sasniedzams, galvenais, lai ir motivācija un gribas spēks. Jaunieši saprata, ka nav jāčīkst par grūtībām, nevarēšanu, jo viņiem ir viss – veselība, divas rokas, divas kājas…  Viesu vidū bija Gatis Caunītis, Raimonds Smagars, Gints Jonasts, kā arī Latvijas Paralimpiskās komitejas pārstāve Zane Skujiņa.

Ikdienā jaunieši iedvesmojās no saviem instruktoriem un palīgiem, kuri visas piecas dienas bija kopā kā komanda. Paldies Jums par darbu, jo tas darbs, kas tika ieguldīts jauniešos šajās piecās dienās/ naktīs ir neizmērāms.

Paldies par atbalstu Ropažu novada pašvaldībai, Ropažu novada vidusskolas direktorei Intai Ozolai, Zaķumuižas sporta zāles administrācijai, kafejnīcas “Valdenrode” komandai, īpaši – burvīgajai šefpavārei Marikai Gailītei par gardajām maltītēm 4 reizes dienā, Artūram Strēlniekam – R.2.R.S. par patriotisma gara stiprināšanu caur dziesmām un cēlo attieksmi.

Liels paldies visiem jauniešiem par dalību nometnē ‘’Aktīvs jaunietis Lielās Juglas krastos 2019’’. Paldies Jums par labiem vārdiem un saņemtām atsauksmēm, kuras bija brīnišķīgas, sirsnīgas un mīlestības pilnas.

Milzīgs paldies nometnes ‘’Aktīvs Jaunietis Lielās Juglas krastos’’ komandai: Agrim Robežniekam, Juris Grīslītim, Valērijam Ivanovam, Raivim Milleram, Georgijam Tripolecam, Edgaram Fedorovičam, Airikai Balodei, Zanei Lindenbergai, Kristam Gailītim, Diānai Suškovai, Elīnai Pinnei, Andai Bluķei, Jānim Suškovam!

Es ar Jums lepojos!

Nometnes “Aktīvs jaunietis Lielās Juglas krastos”

organizatore Sarmīte Gailīte,

Biedrība Cits Silakrogs

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: